HAKKIMIZDA

iRis ileri Tarım ve Gıda Teknolojileri A.Ş., 2009 yılında, konusunda lider bir teknoloji grubunun iştiraki olarak kurulmuştur. Halen Kuzey ve İç Ege bölgelerindeki kendi modern bahçelerinde tarımsal faaliyetlerini sürdürmektedir. 

“Akıllı Tarım – Sağlıklı Gıda” sloganından hareketle besin değerini kaybetmemiş, güvenle tüketilebilecek sağlıklı gıda üretimi için; ileri teknoloji yardımıyla kaynakları en doğru şekilde kullanan, verimli ve sürdürülebilir tarımsal üretim yapmak ve bu amaca uygun teknolojilerin geliştirilmesi, yaygınlaştırılmasına öncülük etmek hedefleri ile çalışmaktadır.

Küresel ısınma, nüfus artışı, kirlilik, tarımsal alanların kaybedilmesi gibi temel sorunlar karşısında, günümüzde tüm dünya  bir gıda krizi riski ile karşı karşıyadır.  Tüm bu sorunlar ile baş edilebilmesi için tarımda teknoloji kullanımı ya da “akıllı tarım” uygulamaları önemini gün geçtikçe artırmaktadır.

iRis, tarımsal üretim ve gıda üretimi alanlarında teknoloji geliştirme yanı sıra;  bu teknolojiyi kendi üretim alanlarında kullanan, tamamı sertifikalı fidanlar ve tam otomatik damlama sulama altyapısına sahip bahçelerinde, İyi Tarım Uygulamaları (İTU) – Organik Tarım tebliğlerine uygun faaliyet gösteren bir üreticidir.